Untitled Document
חברות מובילות

כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק?

מהו ראיון עבודה? האם אנחנו באמת שואלים את השאלה הזאת? ובכן, לפני שניגשים לראיון עבודה, בייחוד לפני שניגשים אל רעיון העבודה בחברת היי טק חשוב מאוד להבין את מהות הרעיון שמאחורי הראיון. לפניכם ארבעת הכללים המרכזיים התודעתיים והמעשיים כאחד שחשוב מאוד ליישם לפני ובזמן ראיון העבודה בחברת ההיי טק, ובמקרים רבים, גם בכל חברה אחרת.
למדו - את קורות החיים ותחומי ההתמחות של החברה

היכנסו אל אתר חברת ההיי טק לפני ההגעה אל ראיון העבודה, גילוי ידע ועניין בתחומי החברה השונים ו/או אלה הנוגעים והמעניינים אתכם, ועד כמה וכמה אותו תחום אליו אתם מתראיינים. פעולה אחרת תציג אתכם כבלתי מקצועיים ויציירו אתכם כמועמדים אשר מעוניינים למצוא עבודה ותו לא. הראו עניין מעורבות, אכפתיות, ראש גדול ואת הרצון והשאיפה לתרום לתחום. יחד עם זאת, שמרו על התלהבות צוננת וממלכתית חשוב מאוד להראות שקולים ובעלי קור רוח – נתון אשר מצביע על יכולת התמודדות עם מצבי לחץ.
היו בקיאים - בקורות החיים שלכם עצמכם ואופן העברתם


נשמע מעט טריוויאלי, אבל מועמדים רבים מגיעים אל ראיון עבודה או אל חברות השמה הייטק אחרי שלא עדכנו ו/או התעדכנו בקורות החיים שלהם עצמם. המראיין זימן אתכם בשל קורות החיים שלכם וסביר מאוד להניח שישאל אתכם שאלות המבוססות גם על הכתוב והמצוין בטופס קורות החיים. חשבו אלו שאלות עשוי המראיין לשאול אתכם והקפידו לגלות ולהראות בקיאות באשר לנתונים האישיים והמידע או השאלות אשר עשויות לצוץ כחלק מהנתונים והמידע שהצגתם בטופס.

רבים מאתנו מייפים פרטים, מעגלים שנות מקצוע וניסיון ומעסיקים מודעים לעובדה
הזאת. היו נאמנים למה שכתוב בקורות החיים שלכם כי הם אלה המייצגים אתכם, סטיות קיצוניות מהם עלולות ליצור רושם של חוסר אמינות ו/או חוסר עקביות.


חשבו - על הפרטים החיובים של המשרה הקודמת

כאשר שואלים אתכם מדוע עזבתם או נאלצתם לעזוב את המשרה הקודמת השתדלו לדבר בעל הארגון באופן חיובי ובהבעת פנים שלווה וחיוביות, גם אם החוויות שלכם היו הפוכות לחלוטין. שיח שלילי בדבר משרה שעבדתם בה משדרת חוסר יציבות/חוסר אמינות ונאמנות לארגון ואפילו קושי ביחסי אנוש.

דיבור חיובי הוא אחד המשתנים החשובים ביותר בנוסחת ההצלחה בראיון העבודה ובחיים בכלל.


הבינו- כי ראיון העבודה היא פגישה לבחינת שיתוף פעולה ושילוב אינטרסים
רובנו לקוחים את ראיון העבודה בגישה של מבחן, בחינה או ביקורת, חשוב מאוד לשנות את הגישה ולהבין שכפי שאנחנו מחפשים עבודה, קידום, שיפור בתנאי השכר, כך גם המעסיק מחפש איש מקצוע יעיל ומתאים עבור העסק שלו, כך שראיון העבודה הוא לא המקום ממנו עליכם לחשוש ככזה שישים לכם רגליים אל המשרה או היעד הנחשק. ההבנה כי מדובר באינטרסים משותפים: שלכם למצוא עבודה איכותית ושל המעסיק לאתר עובד איכותי תעזור לכם לשפר את הסיכויים להתקבל ו/או להבין האם המשרה מתאימה לכם ולציפיות שלכם.


בהצלחה!
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא

הלוואה מהירה להזדמנויות מהירות
הלוואה מהירה - כשאתם ניצבים מול הזדמנות של פעם בחיים, מה אתם עושים? האם אתם מזנקים עליה באומץ ובשמחה, או מתבוננים בה בעודה חולפת? לכתבה המלאה לחצו כאן
חלק גדול מהאוכלוסייה בישראל מעביר את חייו בחלום על הכסף הגדול, על ההצלחה הפיננסית, ועל העסקה שתבוא לה לפתע, ותוציא אותנו מהמצב הרגיל לעבר מצב של שפע ועושר.
מדריכי התעמלות - אופן ההכשרה ואפשרויות התעסוקה
בזמנים של מיתון ושל גלי פיטורים בחברות השונות, אחת העבודות היציבות שאפשר למצוא היא עבודה כמדריך התעמלות במרכזים השונים בארץ.
צרף קורות חיים