Untitled Document
חברות מובילות

עבודה "נוצצת" בשוק ההון

ששואלים ילד מה הוא רוצה לעשות שיהיה גדול לרוב תשובתו תהיה טייס ,שוטר, כבאי אף אחד מהילדים לא יגיד אני רוצה להיות מהנדס תוכנה ,עו"ד ,יועץ השקעות ,מנהל השקעות

כאשר הילדים גדלים הם מבינים שטייס מאד קשה להיות ,כמות הבוגרים שמנסים להשתלב בחיל האוויר בהיותם בני 18 ושורדים את כל התהליך עד היותם טייסים הוא אפסי יחסית לאותם ילדים החולמים על כך.

שוטר- לרוב בני 21 לאחר הצבא ולאחר שהם הרגישו את נחת זרועה של המשטרה הצבאית וברגילות את נחת זרועה של המשטרה כבר ממש לא רוצים להיות שוטרים והמבין יבין.

כבאי-נו באמת מי מבין ילדינו רוצה להיות כבאי בגיל 21 ?
אבל מהנדס תוכנה וודאי כולם רוצים להיות, עו"ד וודאי (אנחנו רואים זאת בכמות עו"ד שמצטרפים למעגל נושאי התואר עו"ד)ומי שלא רוצה שיראה את הסדרה הטלוויזיונית "חליפות". ברוקרים יועצי השקעות מנהלי השקעות וודאי כולם רוצים להיות.

מה הסיבה לכך?

המקצועות שמנינו טייס כבאי שוטר חוץ מטייס שהסברנו שקשה להתקבל גם שוטר וגם כבאי מקצועות שאינם נוצצים לבני ה21 שיוצאים לשוק העבודה הם לא רואים את עצמם עושים את ההון שממנו הם יוכלו לקנות בית יפה רכב יפה, אבל הם שומעים על חברים שלהם שעובדים בהייטק ומרוויחים סכומים שהם פי 20 יותר ממה שהם הרוויחו בהיותם חיילי צבא הגנה לישראל ובחודש משכורת הם יוכלו לעשות דברים שרק בחלומם הם חלמו על כך ,המקצוע פתאום נראה נוצץ ובמיוחד שהם אומרים לעצמם הרי זה מה שאהבנו ועשינו מגיל 2 ועד היום שיחקנו כל היום במחשב ובאייפון (אז גם העבודה "בטח" מאד קלה ואיזה פראייר משלם כ"כ הרבה על עבודה כזאת)

טוב, ברוקרים תשאלו את רוב המתבגרים על שוק ההון ותשמעו מהם את התשובה הזאת זוהי העבודה שהכי נוצצת עבורם, אנשים צועקים קונים מניות במיליונים מוכרים במיליונים אקשן אין סופי. באחת מהרצאותיי בסיומה ניגשתי לרכבי פתחתי את החלון ופתאום מבלי לשים לב חלף לידי אחד מהתלמידים שרק באותו הערב התחיל קורס שוק ההון למתחילים וכך נשמעה השיחה , תקנה לי בבקשה מיליון ₪ את מניית אפל בלימיט 428 דולר למניה . קראתי לבחור
ואמרתי לו למה באת לקורס אתה כבר נראה לי ברוקר בעל ניסיון, וזאת הייתה תשובתו, פדיחה מה שמעת מה דיברתי ?

אמרתי לו כן זה היה נשמע מקצועי מאד ומיד שאלתי אותו שוב אבל מדוע הגעת לקורס נראה לי שאתה כבר מנוסה בשווקים וסוחר מה הגעת לפה? ואז תשובתו הפתיע אותי נראה לך שאני באמת כבר סוחר בשוק ההון, אני חולם להיות ברוקר כבר שנים והתלהבתי בשיעור הראשון בקורס וכבר בוער בעצמותיי לקנות ולמכור ני"ע ואז בצאתי מהשיעור התקשרה החברה שלי ושאלה נו איך היה ? וכמובן סיפרתי לה שאני כבר מומחה וקונה מניות ותוך כדי שיחה איתה כבר התקשרתי לבנק לקנות מניות והייתי בשיא ההתלהבות בפועל הוא אומר לי הדרך היא כמובן ארוכה עד שאני יגיע לפנטזיית הטלפון לבנק אבל לפחות רושם על החברה אני כבר יודע לעשות.

שוק ההון מבחוץ נראה זוהר ובטח למי שראה סרטים על הבורסה כמו וול סטריט 1 וול סטריט 2 או לכאלה שרואים לילה כלכלי ורואים את כל הפרשנים והמנתחים למיניהם מדברים במספרים של מיליונים ולפעמים מגזימים לכיוון המיליארדים ,בפועל העבודה היא מאד קשה דורשת מאתנו הברוקרים לספק את לקוחותינו בתשואות חיוביות למדוד את עצמנו כל יום האם ניצחנו את מדדי הייחוס בשווקים למשל בתיק מנייתי ביום שמדד ת"א 25 עולה ב1% אם תיק ההשקעות שאותו ברוקר מנהל הרוויח רק 0.9% זה לא טוב .

המשכורת בשוק ההון - בתקופות של גאות בשווקים אפשר להרוויח הרבה כסף ושאני מתכוון להרבה אז מדובר באנשים שמרוויחים הכי הרבה במשק מצד שני בתקפות של שפל העובדים בתעשייה הזאת בפחד של פיטורין משכורות נשחקות .

בקיצור לא כל הנוצץ הוא זהב.

ישראל מורגנשטרן הינו יו"ר ועדת השקעות בבית ההשקעות גולד ניהול פיננסי ומנהל אקדמי במרכז להשכלה פיננסית מבית מטריקס –בית הספר הגדול ביותר בישראל ללימודי שוק ההון
להרשמה לסדנא חינם בשוק ההון לחץ כאן
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

מוטיבצית עובדים מזוית המעסיק
דברים שחשוב שמעסיק יעשה כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה אצל עובדיו. מהם הדברים המשפיעים על מוטיבציית עובדים.
לא צריך להסביר לאיש על החשיבות שבשמירה על מוטיבציה גבוהה בקרב העובדים בחברה ועל ההשפעה שלה על פריון העבודה והנאמנות של עובדים כלפי המעסיק ומקום העבודה ועדיין, מעסיקים רבים לא רואים את המוטיבציה בחברה כחלק מסידור העבודה השוטף שלהם אלא יותר כמרכיב שפועל באינטרציה עצמית ואין להם כמעט שליטה עליו.
מדריכי התעמלות - אופן ההכשרה ואפשרויות התעסוקה
בזמנים של מיתון ושל גלי פיטורים בחברות השונות, אחת העבודות היציבות שאפשר למצוא היא עבודה כמדריך התעמלות במרכזים השונים בארץ.
צרף קורות חיים