Untitled Document
חברות מובילות

7 כללים למציאת עבודה בהייטק

הקלישאה : "לחפש עבודה טובה היא עבודה בפני עצמה", נכונה שבעתיים כשמדובר בחיפוש אחרי עבודה במקצועות ההייטק. הביקוש לכל משרה איכותית בחברה מובילה הוא עצום ובמקביל, בגלל חוסר היציבות בכלכלה העולמית, גם חברות מצליחות לא ממהרות לגייס עובדים חדשים. לכן, המאמצים להתקבל למשרה טובה צריכים להיות ממוקדים ורציניים, כמעט כמו מבצע צבאי. לפניכם כמה כללים וכיווני פעולה שיעזרו לכם להגיע ליעד.
הגדרת מטרות
מי שמחפש עבודה טובה – מעניינת, מתגמלת, עם פוטנציאל קידום, לא יכול להרשות לעצמו ללכת לאיבוד במהלך החיפושים. אחת התופעות הנפוצות אצל מחפשי עבודה, היא הנטייה לשלוח קורות חיים ללא הבחנה לכל משרה שמתאימה פחות או יותר להכשרה שלכם. בשיטה הזו, יכול להיות שתמצאו עבודה, אבל היא לא בהכרח תתאים או תספק אתכם ומהר מאוד תחזרו למעגל המחפשים. הגדרת מטרות ברורה, כבר בתחילת הדרך, נוגעת לסוג החברה, המשרה, ציפיות השכר שלכם ולעוד כמה אלמנטים שמרכיבים עבורכם את המשרה האידאלית. כדאי לתחם גם את מסגרת הזמן : יש מי שיכול להרשות לעצמו לחפש בסבלנות משרה מעולה, גם אם זה יקח חצי שנה ויותר. מי שלא יכול להרשות זאת לעצמו, יצטרך להכניס למשוואה גם את האפשרות שיצטרך להתפשר.

למידת השוק
אין כל כך הרבה חברות הייטק אטרקטיביות ומבטיחות בארץ. למידה וסקירה של הענף יכולה לתת לכם תמונה על האפשרויות ומספר הדלתות שאתם אמורים לדפוק עליהן בדרך קבלה לעבודה. יש כמה חברות מובילות שנחשבות למעסיקות מצויינות ומספר חברות קטנות יותר אך אטרקטיביות. קצת עבודת מחקר ברשת ותשאול של מכרים שעובדים בהן, יתנו לכם תמונה מעמיקה יותר הענף : מי מגייס ומתי, באילו תחומים יש ביקוש לעובדים ובאילו תקופות יש האטה והגיוסים מוקפאים וכדומה. השתמשו במידע גם כדי להתאים את המועמדות שלכם למשרות בחברות ספציפיות בהמשך.

יזימת הזדמנויות
יוזמה בתהליך חיפוש העבודה יכולה להגדיל משמעותית את סיכויים הקבלה שלכם במקום איכותי. ראשית, דאגו לכך שכל מי שאתם מכירים, בעיקר מי שעובד בחברות הרלוונטיות, ידע שאתם מחפשים עבודה ויעדכן אתכם ראשונים אם צץ משהו. אל תהססו להפעיל קשרים – מילה טובה של עובד בחברה למנהל משאבי האנוש, שמגיעה יחד עם קורות החיים שלכם, יכולה להיות שווה זהב.

תפיסת משרות חמות, כשהן עוד חמות
בגלל התחרות הקשה על כל משרה טובה, כל
יתרון קטן שתצרו לעצמכם, יכול להיות משמעותי. ניתן, למשל, לפקוד כל כמה ימים את אתרי האינטרנט של החברות המובילות – לפעמים מתפרסמות בהן מודעות דרושים עוד לפני שיצאו לשוק ופורסמו באתרים הגדולים. אפשר גם להתקשר אחת לתקופה למשאבי האנוש בחברות שמועדפות עליכם ולשאול אם התפנה משהו.

נטוורקינג
מעבר לשמירה על קשר עם עמיתים ומכרים מעבודות קודמות, הרשתות החברתיות, במיוחד אלה שממוקדות בפן העיסקי, מספקות המון הזדמנויות להיות בקשרים ולקבל אינפורמציה מבעלי תפקידים בחברות הייטק. חלק משמעותי מחיפושי העבודה, בעיקר למשרות בכירות ואיכותיות, נעשה היום בכלים האלה ומי שרוצה להתקדם, טוב שיגלה מעורבות ויוזמה גם ברשת.

התאמת קורות החיים למשרה

כאמור, לא תגיעו רחוק אם תשלחו עשרות קורות חיים מידי יום. חיפוש יעיל צריך לכלול איתור של מספר משרות אטרקטיביות ומתאימות במיוחד מידי שבוע והתאמה מדוייקת של נוסח קורות החיים לכל משרה. הנוסח צריך להבליט את היתרונות שלכם מול דרישות המשרה ואופי החברה כפי שלמדתם אותו בסקר השוק.

הכנה לראיון עבודה
לצד מבחנים כאלה ואחרים, ראיון העבודה הוא למעשה כבר שלב מתקדם לקראת מציאת עבודה, אבל גם בו צריך להבריק כדי לנצח בתחרות מספר מועמדים מצויינים אחרים. בהכנה לראיון העבודה כדאי להשתמש בהבנות שלכם מהלמידה שלכם על החברה המעסיקה. נסו לזהות מהם המשפטים ומה הסגנון שהחברה הזאת רוצה לקבל ממי שתקבל לעבודה. ברמת הכישורים חשוב לוודא שאתם מכירים את כל שפות התכנות / המערכות שצריך להכיר כדי להתקבל למשרה ולערוך רענונים רציניים ככל האפשר, אם לא נגעתם בהן לאחרונה. חשוב להגיע מוכנים עם תשובות מאורגנות ושופעות ביטחון לשאלות הקלאסיות כמו : 'למה עזבת את מקום העבודה הקודם' או 'ספר לנו על עצמך'. בתשובה לכל השאלות צריכות לעמוד לנגד עיניכם דרישות המשרה והמקום – התשובות, כמעט לכל שאלה, צריכות לשכנע שיש לכם את התכונות הדרושות כדי להצליח בתפקיד יותר מאחרים.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
1

הלוואה חוץ בנקאית
הלוואה חוץ בנקאית אם בעבר הלא רחוק, רוב האנשים לקחו הלוואה בעיקר מהבנק, בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי מגמתי משמעותי שבא לידי ביטוי בכך שרוב האנשים מעדיפים לקחת הלוואה חוץ בנקאית. מאמר זה יסביר מהי הלוואה מסוג זה, מה היתרונות של לקיחת הלוואה זו ומהן האפשרויות העומדות בפני כל אחד ואחת מכם. מהי הלוואה חוץ בנקאית? הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אותה לוקחים מגופים פיננסיים שונים בעלי היתר פעילות פיננסית ממשרד האוצר ואינם הבנק. בשנים האחרונות ניתן לראות תחרותיות גדולה מאוד בתחום, דבר שבא לידי ביטוי בסוגים רבים של הלוואות המוצעים על ידי חברות השקעות, חברות אשראי, חברות ביטוח וגופים פיננסיים נוספים בעלי היתר פעילות ממשרד האוצר. בנוסף, ניתן לראות את ביטויי התחרות הגדולה גם בתנאים הנוחים המוצעים במסגרת סוג זה של הלוואה. למרות כל זאת והעובדה שרוב האנשים מעוניינים לחסוך היכן שהם יכולים, אנשים רבים בוחרים לקחת הלוואות אלו מגופים פיננסיים ידועים ובעלי מוניטין מוצלח עליהם ניתן להסתמך. הלוואות חוץ בנקאיות- כל היתרונות יש יתרונות רבים בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית ולכן רבים מעדיפים אותה על פני הלוואות מהבנק. כמובן שיש גם היצע
אם בעבר הלא רחוק, רוב האנשים לקחו הלוואה בעיקר מהבנק, בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי מגמתי משמעותי שבא לידי ביטוי בכך שרוב האנשים מעדיפים לקחת הלוואה חוץ בנקאית.
בדיקת זכאות להחזרי מס, מאיפה להתחיל?
האם חשבת פעם על מקור הכנסה שנתי השומר על כספך צמוד מדד עם ריבית שנתית של כ- 4% ? רבים מהשכירים במשק עובדים ימים ולילות על מנת להביא משכורת ממוצעת של כ 8000 ₪ וגם אז מתקשים לגמור את החודש.
האם חשבת פעם על מקור הכנסה שנתי השומר על כספך צמוד מדד עם ריבית שנתית של כ- 4% ? רבים מהשכירים במשק עובדים ימים ולילות על מנת להביא משכורת ממוצעת של כ 8000 ₪ וגם אז מתקשים לגמור את החודש.
צרף קורות חיים