Untitled Document
חברות מובילות

חיפוש עבודה בהייטק

בהלך הרוח של שוק העבודה בארץ ובמדינות מערביות אחרות, טבעי שאדם יחפש עבודה אחת לכמה שנים, בין אם פוטר או שהוא מעוניין להתקדם ולשדרג את מעמדו בחברה חדשה. הדבר מקבל משנה תוקף בענף ההייטק, שבו, לפעמים, הקידום הכי טוב שתקבלו יהיה דווקא במעבר לחברה מתחרה. עבודות במקצועות ההייטק מבוקשות מאוד, כך שהתחרות היא קשה – כדי להצליח בחיפוש העבודה ולהתקבל למשרה אטרקטיבית צריך לגלות יוזמה ולעשות מעבר לרגיל ולפעמים ממש להלחם.

סוף מעשה במחשבה תחילה
בחיפוש עבודה בהייטק, חשוב לחשוב לטווח ארוך : המטרה שלכם לא צריכה להיות קבלה לעבודה, אלא קבלה לעבודה טובה, מעניינת ומשתלמת, שגם תצליחו בה ותוכלו להתקדם ממנה הלאה. המשרה שאתם מגישים לה מועמדות צריכה באמת להתאים לכם מכל הבחינות – רמת שכר, כישורים, יכולת קידום בעתיד ועניין. אם התקבלתם לעבודה טובה, אבל את ממורמרים בגלל השכר, או אם התקבלתם לעבודה שגדולה עליכם בכמה מידות – לא בטוח שתצאו נשכרים ממהלך. חיפוש עבודה בהייטק יכול לקחת לא מעט זמן, במיוחד בתקופות של משבר כלכלי כשהגיוסים מוקפאים ורבים ממהרים לעבודה הראשונה שקיבלה אותם. מי שיודע לקדם את עצמו ויש לו כושר התמדה וסבלנות, ירוויח אם יחכה עוד קצת עד שהמשרה הטובה ביותר בשבילו תגיע.

הבלטת המועמדות שלכם
כידוע, על כל משרה טובה בחברת הייטק, ניגשים איתכם מאות מועמדים, חלקם עם רקורד ורזומה מרשים לא פחות משלכם. מועמדים בודדים יקבלו את הזכות להוכיח את עצמם בראיון עבודה ואתם צריכים לעשות את הכל כדי לזכות בהזדמנות הזו ולגרום לקורות החיים שלכם לבלוט ולשכנע יותר משל רבים אחרים.

להיות ראשונים - דרך אחת לחזק את המועמדות שלכם היא פשוט להיות בין המועמדים הראשונים לכל משרה. לפעמים השולחים הראשונים זוכים לתשומת לב רבה יותר ולפעמים בשל עודף פניות, המגייסים מפסיקים להדפיס קורות חיים שנשלחו לאחר מספר ימים. כדי להיות תמיד בין הראשונים, צריך להתייחס לחיפוש העבודה כעבודה יומית בפני עצמה ולעבור בכל יום על כל האתרים (הגדולים ואתרי הנישה) ולשלוח קורות חיים באופן מידי. באתרי חברות ההייטק, בבלוגים
ורשתות חברתיות עיסקיות, לפעמים יופיעו מודעות דרושים והצעות עבודה מעט לפני שיגיעו לחברות ההשמה ולאתרי הדרושים. מי שיראה את המודעות לפני כולם יחזק את הבולטות שלו. גם הקשרים שלכם והמכרים שעובדים בחברות מבוקשות יכולים לעזור לכם להיות מהמועמדים הראשונים.

מכתב אישי והמלצות – מכתב קצר בנוסח אישי והמלצות חזקות, יעזרו לכם לחזק את המועמדות שלכם. המכתב האישי יכול להרחיב מעט על היכולות והניסיון, לשווק מעט מתכונות האישיות שלכם וכדאי שיתאר את המוטיבציה והלהט שלכם לעבוד בחברה הספציפית. המלצות רלוונטיות של מעסיקים קודמים יעשו לכם שירות טוב, בעיקר אם מדובר במעסיק האחרון ואם החתום על ההמלצה הוא אישיות ידועה ומוערכת בענף.

דיוק בניסוח קורות החיים
לנוסח של קורות החיים שלכם יש השפעה עצומה על הסיכוי להיות מוזמן לראיון עבודה בהייטק. המעסיקים בענף מצפים למועמדים רציניים, מצטיינים ושיודעים מה הם רוצים ונוסח קו"ח צריך להיות בהתאם – ממוקד, מאורגן וחותר למטרה. קורות החיים צריכים להיות מנוסחים מחדש עבור כל משרה, להבליט תפקידים, הכשרות ויכולות רלוונטיות ולהשמיט את כל מה שלא יעניין את המעסיק וסתם יעמיס על העין. התאמת קורות החיים למשרה, תלויה בניתוח שתעשו למודעת הדרושים ולחברה המעסיקה. בניסוח קורות החיים וגם כהכנה לראיון עבודה עתידי, חשוב לאסוף מידע על החברה המעסיקה (דרך האתר שלה, פרסומים, עמיתים וכו'), להבין לעומק מהי הפעילות, מה חזון וסגנון החברה ומיהן הדמויות המובילות בהנהלה. הבנה עמוקה יותר של מקום העבודה שאתם שואפים להתקבל אליו, תאפשר לכם להציג את עצמכם, דרך קורות החיים או בראיון עבודה, שאופן שיגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה במקום.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

הלוואות לסטודנטים
הלוואות לסטודנטים - סטודנטים ורוצים לקחת הלוואה? ריכזנו עבורכם את הנקודות החשובות כולל סקירה קצרה של מוסדות הנותנים הלוואות לסטודנטים
מדוע סטודנטים צריכים הלוואה ? חלק ניכר מהעובדים המועסקים במשרות זמניות ובמשרות בדרג הבינוני והנמוך במשק הינם סטודנטים הסיבה לכך נעוצה ברצון של הסטודנטים להתפרנס בתקופת הלימודים אך בד בבד להיות גמישים דיו כדי לתמרן בין הלימודים המהווים את העיקר בחייהם בתקופה זו לבין העבודה בה הם מועסקים.
שיעור האבטלה–נכון למרץ 2012
שיעור האבטלה נכון למרץ 2012 מראה נתונים שליליים בניגוד לדעה הרווחת במשק
למרות שנראה היה שישנה ירידה באחוזי האבטלה, שנת 2012 הביאה איתה נתונים קשים ומדאיגים במיוחד . על פי נתונים עדכניים, נכון לחודש מרץ 2012, חלה עלייה במספר המובטלים, עלייה דרמטית של 6.9 אחוזים.
צרף קורות חיים