Untitled Document
חברות מובילות

הלוואות לסטודנטים

מדוע סטודנטים צריכים הלוואה ? חלק ניכר מהעובדים המועסקים במשרות זמניות ובמשרות בדרג הבינוני והנמוך במשק הינם סטודנטים הסיבה לכך נעוצה ברצון של הסטודנטים להתפרנס בתקופת הלימודים אך בד בבד להיות גמישים דיו כדי לתמרן בין הלימודים המהווים את העיקר בחייהם בתקופה זו לבין העבודה בה הם מועסקים.
מאחר והוצאות המחיה הרגילות כגון שכר דירה אוכל תקשורת וכו' גבוהות גם כך ואליהן הסטודנטים צריכים להוסיף את גובה שכר הלימוד העומד על כ 10,000 ₪ באוניברסיטאות וכפול מזה במכללות חיי הסטודנט מהבחינה הכלכלית הופכים לקשים ביותר.
הפתרון שרבים מהסטודנטים מוצאים לתקופת הלימודים היא לקיחת הלוואות לסטודנטים שאותן הם ישלמו בתשלומים בפריסה של מספר שנים תוך החשיבה שלאחר תקופת הלימודים ורכישת המקצוע אותו הם למדו יכולת ההשתכרות שלהם תעלה ואיתה גם האפשרות להחזיר את סכומי ההלוואה.

מי הגופים שמעניקים הלוואות לסטודנטים ?

ראשית חשוב לציין כי בשנים האחרונות התרבו גופים כאלה ואחרים המציעים הלוואות פרטיות לסטודנטים אך חשוב מאוד לבדוק מי הם הגופים הללו ואת מידת חוקיותם אנו בדקנו לצורך המאמר רק גופים בנקאיים או חברות פיננסיות גדולות דוגמת חברות האשראי והביטוח.

לא מעט גופים בנקאיים עטים אחר מתן הלוואות לסטודנטים הסיבה לרצון של הבנקים הגדולים להעניק בדרך קבע הלוואות לסטודנטים בתנאים משופרים היא החשיבה הכלכלית שלהם כי סטודנטים הם לרוב אנשים צעירים שלוקחים את חייהם לכיוון מקצועי מוגדר והבנק רוצה עימם קשר ארוך ויציב החל משלב מוקדם זה בחייהם, כמו כן בכדי לקבל הלוואה מבנק כלשהו על הסטודנט לפתוח חשבון פעיל באותו הבנק ולרוב הוא נשאר לשנים רבות באותו בנק ובו הוא ינהל את כספיו.

בבנק לאומי מציעים לסטודנטים מגוון הטבות כמו מענק של 1,300 שקל על פתיחת חשבון סטודנט חדש בנוסף הבנק מסייע לסטודנט לפצל את שובר התשלום לאוניברסיטה ל 4 עד 6 תשלומים ללא ריבית וכמו כן מציעים לסטודנטים להתייעץ עם מומחי הבנק בנוגע להלוואות סטודנטים ופתרונות למימון הלימודים.

בכלל מימון מעניקים לסטודנטים תנאים משופרים בלקיחת הלוואה כמו פריסת תשלומים עד ל 8-10 שנים [כאשר הלוואות שגרתיות כמו הלוואה למימון רכב ניתנות בדרך כלל לתקופה של עד 5 שנים] דחיית החזר הקרן עד לתום הלימודים [מצב בו ניתן לסטודנט לשלם תשלום מופחת של הריבית בלבד בזמן לימודיו] וכמובן מקבלים גם הסטודנטים תהליך מזורז וקל יותר במתן ההלוואה ולרוב גם ייעוץ המתמקד בתחום וזמן הלימודים הנדרש להם.

בבנק מזרחי טפחות מציעים לסטודנטים הלוואה לכל מטרה עד 60,000 ₪ בריבית הפריים ובפריסה של עד חמש שנים עם אפשרות דחיית החזר הקרן [גרייס] עד לשנה ובנוסף הלווים יקבלו 50% הנחה בעמלות .
גם בבנק מזרחי יש אפשרות לשבור את שובר התשלום על הלימודים לשישה תשלומים.

בישראכרט מעניקים גם כן הלוואה לכל מטרה למימון הלימודים המחשב הנייד או כל צורך שעולה אצל הסטודנט ומציעים תהליך פשוט ומהיר המעניק פריסה של 36 חודשים עם חישוב פשוט של הלוואה של 15,000 בהחזר חודשי של 250 ₪ והלוואה של 10,000 בהחזר של 200 ₪ לחודש.


למרות ההלוואה חשוב להתנהל כלכלית נכון


סטודנטים רבים נעזרים בהלוואות סטודנטים לתמיכה במצבם הכלכלי בתקופת הלימודים ואכן ההלוואה אותה לקחו מסייעת לממן את הלימודים ואולי גם חלק מהוצאות המחיה כהלוואה לכל מטרה אך עדיין חשוב כי הסטודנט הממוצע יידע להתנהל כלכלית נכון.

התנהלות כלכלית נכונה נמדדת תחילה בשני פרמטרים ברורים ופשוטים, כמה כסף מכניסים מידי חודש וכמה מוציאים. כפי שכבר כתבנו בראש המאמר רבים מהסטודנטים עובדים בעבודות זמניות וגמישות לרוב, חלק מהסטודנטים מתחיל לעבוד בעבודה במשרה חלקית במקצוע אותו הוא רוכש. כדוגמא ניתן לקחת את משרות הסטודנטים
בתחום התוכנה המעניקות שכר יציב אך לרוב נמוך מעבודה זמנית רגילה אך עם הבנה מצד המעסיקים כי העובד שהינו סטודנט זקוק מעת לעת לזמן פנוי כדי להשלים את לימודיו . חשוב לבדוק האם אתם זקוקים לכסף זמין ומיידי בעבודה במלצרות או כברמנים, או שהמצב בכלכלי שלכם מאפשר את צבירת הניסיון ובניית העתיד בעבודה ראשונית בתחום אותו אתם לומדים.

בצד השני של ההתנהלות הכלכלית עומדת רשימת ההוצאות של הסטודנט , נכון שהדבר הראשוני והברור שמוגדר כהוצאה הוא שכר הלימוד ושכר הדירה אך הסטודנט צריך להיות מודע לכלל ההוצאות החודשיות החלות עליו בין אם המדובר בהחזר ההלוואה אותה הוא לקח , צילומים לצורך לימודיו , בילוי עם חברים בבר המקומי או דברים בסיסיים יותר כמו אוכל ושתייה . הדבר החשוב ביותר הוא לא על מה יוצא הכסף אלא להיות מודע לכלל ההוצאה ולסגל יכולת לאמוד באופן קבוע ברמה החודשית כמה כסף יוצא לעומת כמה נכנס ממקום העבודה.

יש סטודנטים שמודעים להוצאותיהם ומראש ניגשים להלוואה גדולה יותר שתכלול חלק מההוצאות השוטפות בראיה לתקופה של שנה או יותר קדימה לתוך תקופת הלימודים תוך המחשבה שלאחר הלימודים וברגע שיכולת ההשתכרות שלהם תגדל הם יחזירו ביתר קלות את המימון שניתן להם.

הכתבה באדיבות easyloan.co.il הלוואות
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

במה לעבוד בחופשת הקיץ – כתבה לתיכוניסטים שיוצאים לחפש עבודה לחודשיים
חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.
מדריכי התעמלות - אופן ההכשרה ואפשרויות התעסוקה
בזמנים של מיתון ושל גלי פיטורים בחברות השונות, אחת העבודות היציבות שאפשר למצוא היא עבודה כמדריך התעמלות במרכזים השונים בארץ.
צרף קורות חיים