Untitled Document
חברות מובילות

מדריכי התעמלות - אופן ההכשרה ואפשרויות התעסוקה

בזמנים של מיתון ושל גלי פיטורים בחברות השונות, אחת העבודות היציבות שאפשר למצוא היא עבודה כמדריך התעמלות במרכזים השונים בארץ.
חוגי ההתעמלות לילדים קיימים כבר הרבה שנים בשוק בישראל ובכל עיר ישנם חוגים ונבחרות ברמות שונות. המאמנים מחפשים באופן קבוע מדריכים כדי למלא את הקבוצות ולפתוח מרכזים חדשים ומסיימי קורסי ההכשרה יכולים למצוא עבודה בקרבת מקום מגוריהם בקלות יחסית לעומת מסיימי קורסי הכשרה בתחומים אחרים.

מלבד היתרון הזה, ישנם עוד מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים על קריירה בתחום הדרכת ההתעמלות אותם נפרט בהמשך.

קורסים להכשרת מדריכי התעמלות פועלים במספר מקומות בארץ כמו למשל במכללה האקדמית בוינגייט, וניתן להירשם אליהם כבר מגיל 16. מלבד ראיון אישי, מתקיים מבחן קבלה מעשי כדי לוודא שיש למדריכים לעתיד ידע בסיסי בהתעמלות. ברישום לקורס, המוסד יידע אתכם לגבי מה יש להכין מראש למבחן זה. מתעמלים לשעבר עם רקע וידע באלמנטים בסיסיים יעברו לרוב את המבדקים בהצלחה.

הקורס מתקיים במספר מתכונות ויכול לקחת כחצי שנה במתכונתו הארוכה או כחודש וחצי במתכונת הקיץ המרוכזת. החומר הנלמד כולל הכשרה מקצועית בהתעמלות וכן הכשרה בנושאי ספורט כלליים כמו אנטומיה, פיסיולוגיה ועוד.

העבודה השוטפת כמדריכי התעמלות יכולה להיות מגוונת ומעניינת ותלויה במספר גורמים כמו בסוג הקבוצה – חוג, נבחרת הופעות או קבוצה תחרותית, וכן בגילאי המתעמלים אותם מלמדים. בנוסף, מדובר על עבודה בשעות אחר הצהריים, כך שבניגוד לאנשים העובדים במשרד, בעבודה כמדריכי התעמלות ישנה פריבילגיה ליהנות מבקרים חופשיים. המחיר שמקבלים על עבודה כמדריך התעמלות גבוה פי שניים ולפעמים אף פי שלושה מעובדי משרד, כך שניתן להגיע למשכורות יפות בעבודה של מספר שעות קטן לעומת עבודת 9 -
5. מצד שני, יש לזכור כי מדובר בעבודה פיסית ולא קלה, כך שגם לאחר ימי עבודה קצרים חוזרים הביתה מותשים ועייפים, אך התרומה הגדולה מהעבודה עם ילדים ומצפייה בפרי עבודתכם שווה את הקושי.

ענף ההתעמלות כולל בתוכו שבעה תת-ענפים, ביניהם התעמלות מכשירים בנים ובנות, אקרובטיקה, טרמפולינה, אירובי, ג'נרל ג'ימנסטיקס והתעמלות אומנותית. ישנו שוני מהותי בין הענפים, אך חוגי התעמלות לא תחרותיים בארץ כוללים בדרך כלל את הבסיס של התעמלות מכשירים כמו עבודה על כוח, על אלמנטים, תנועות ריקוד ופסי אקרובטיקה.

אפשרויות הקידום בעבודה מסוג זה הן רבות – מדריך מוערך עשוי לקבל לאחר מספר שנים של ניסיון קבוצות משלו עליהן יהיה אחראי ויוכל להחליט בעצמו מה ללמד, איך ומתי. כמובן שככל שמספר הילדים בקבוצה יעלה יהיה צורך לפתוח קבוצות נוספות ובכך להגדיל את ההכנסה. מדריכים שירצו להתקדם ולהתפתח מבחינה מקצועית ולהתחיל לעבוד בקבוצות תחרותיות יוכלו להמשיך לקורס מאמנים, אליו מתקבלים רק בעלי תעודת מדריך ומי שעובר בהצלחה, מלבד את הקורס עצמו, גם שעות צפייה בקבוצות תחרותיות וסטאז' באימון נבחרת/קבוצת התעמלות.

לסיכום, עבודה כמדריך התעמלות היא אינה קלה וכרוכה בהרבה עבודה פיסית, אך בהחלט מתגמלת – הפידבקים שמקבלים לאחר הופעות סוף שנה, הופעות בערים השונות והצלחות בתחרויות שווים את כל העבודה הקשה. כדי לגוון ולמנוע שחיקה עם השנים מומלץ שיהיה לכם דמיון יצירתי וכדאי בכל סוף שנה, כשיש קצת חופש וזמן לחשוב ולתכנן את שנת העבודה הבאה, לעבוד על רעיונות חדשים כדי להתרענן.


נכתב על ידי מגזין ג'ימאניה
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא

סוגי עבודה מומלצים בעבודה בארה"ב
סוגי עבודות בארה"ב לצעירים אחרי צבא, בעולם ההייטק, לעצמאיים ובכלל.
כיום ישראלים יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות עבודה בחו"ל בכלל, ובארצות הברית בפרט, בין אם אלו עבודות לצעירים לתקופה קצרה ובין אם מדובר בעבודות קבועות למשכילים ובעלי משפחה.
הדרישות ממעצב מטבחים מקצועי: עיצוב מטבחים בחברות הגדולות
לימודי מקצוע עיצוב פנים בכלל, ועיצוב חדרים פנימיים בפרט, הולכים והופכים לנדרשים ולאטרקטיביים ככל שהמודעות ליופי, לאסתטיקה ולנראות עולה, ובתי הספר לעיצוב מוציאים מתוכם בוגרים רבים, המשנים את פני השוק ואת פני עולם עיצוב הפנים.
לימודי מקצוע עיצוב פנים בכלל, ועיצוב חדרים פנימיים בפרט, הולכים והופכים לנדרשים ולאטרקטיביים ככל שהמודעות ליופי, לאסתטיקה ולנראות עולה, ובתי הספר לעיצוב מוציאים מתוכם בוגרים רבים, המשנים את פני השוק ואת פני עולם עיצוב הפנים.
צרף קורות חיים