Untitled Document
חברות מובילות

בדיקת זכאות להחזרי מס, מאיפה להתחיל?

האם חשבת פעם על מקור הכנסה שנתי השומר על כספך צמוד מדד עם ריבית שנתית של כ- 4% ? רבים מהשכירים במשק עובדים ימים ולילות על מנת להביא משכורת ממוצעת של כ 8000 ₪ וגם אז מתקשים לגמור את החודש.


כל אחד חייב במס על הכנסותיו. לעיתים, מסיבות שונות, מס הכנסה גובה מאיתנו מס גבוה יותר מכפי שהיה עלינו לשלם. הסיבות לכך עשויות להיות מגוונות, החל משגיאה בדיווח למס הכנסה ע"י המעסיק ועד לשינוי נסיבות במהלך שנת המס.


למרבה הצער, מס הכנסה לא יפנה מיוזמתו לאזרח ויתריע בפניו כי שילם מס מעבר למחויב בחוק! אי לכך ובהתאם לזאת, אחריות בדיקת הזכאות הינה על האזרח בלבד!


מס הכנסה מבצע חישוב מס שנתי. משמעות הדבר היא שאדם שהפסיק מסיבה כלשהי לעבוד במהלך השנה, חישוב המס יכול לזכותו בהחזר מס וזאת כי שילם מעבר לנדרש בחוק.


תחום המיסוי הוא מורכב ומכיל בתוכו מספר רב של קריטריונים המקנים זכאות לקבלת החזר מס בכדי לטפל בנושא במקצועיות ובכדי לשפר את הסיכויים לקבל החזר מס מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בטיפול בהחזרי מס.


להלן מספר קריטריונים בולטים העשויים להקנות החזר מס :

  • אם פוטרת או התפטרת במהלך שש השנים האחרונות

  • אם יצאת לגמלאות במהלך השנה

  • אם הפקדת לקופות גמל במהלך שש השנים האחרונות

  • במידה ולא עבדת במהלך שנה מסוימת מסיבות כגון: אבטלה, חופשה ללא תשלום (חל"ת) או כל סיבה אחרת

  • במידה והשתחררת מצה"ל (שירות חובה) בשש השנים האחרונות

  • במידה והינך משלם מזונות ויש לך הוכחה לכך

  • אם הוצאת תואר ראשון, שני או שלישי בשש השנים האחרונות

  • במידה והיו לך (או יש לך) הכנסות מכמה מקורות שונים כגון פנסיה.

  • במידה ועברת למקום עבודה אחר בתנאים נמוכים/גבוהים יותר מעבודה קודמתאת החזרי המס ניתן לדרוש עד 6 שנים אחורה. במידה ותימצא זכאי, ההחזר יועבר אלייך בתוספת ריבית והצמדה כחוק.
אם עדיין לא בדקת את זכאותך להחזר יש לך הזדמנות מצוינת להיות אחד מיני רבים, המקבלים אחת לשנה ו/או אחת למספר שנים, החזר כספי מהמדינה השווה בממוצע שלו לשכר הממוצע במשק וכל זאת ע"י שיחת טלפון קצרה ללא התחייבות כאשר כל שתצטרך הוא לתת את הסכמתך!!


מאמר זה נכתב ע"י אפרת אהרוני, מנכ"ל/בעלים של קבוצת נתיבים פיננסיים בע"מ.

לבדיקת זכאותך להחזרי מס לחץ כאן
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
4

התאמת קורות החיים למשרה
קורות החיים שלכם הוא אמצעי הסינון הראשוני והמשמעותי ביותר בדרך למציאת עבודה חדשה. בדרך כלל, על כל משרה פנויה אטרקטיבית יהיו עשרות ולפעמים מאות פניות – מתוכן רק מספר מועמדם בודדים יוזמן לראיון עבודה. לפעמים הרצון למצוא עבודה מביא אותנו להפצת קורות חיים בכמויות מסחריות, לכל כיוון אפשרי, בתקווה ש'משהו יתפוס', אבל הדרך הטובה ביותר להצליח בשליחת קורות חיים ולהשיג ראיונות עבודה היא בשדרוג והתאמה של קורות החיים לכל משרה שבאמת מעניינת אתכם.
הלוואה מהירה להזדמנויות מהירות
הלוואה מהירה - כשאתם ניצבים מול הזדמנות של פעם בחיים, מה אתם עושים? האם אתם מזנקים עליה באומץ ובשמחה, או מתבוננים בה בעודה חולפת? לכתבה המלאה לחצו כאן
חלק גדול מהאוכלוסייה בישראל מעביר את חייו בחלום על הכסף הגדול, על ההצלחה הפיננסית, ועל העסקה שתבוא לה לפתע, ותוציא אותנו מהמצב הרגיל לעבר מצב של שפע ועושר.
צרף קורות חיים