Untitled Document
חברות מובילות

לימודים ותעסוקה, איך בוחרים כיוון?

הנה העולם הגדול נפרש לפניך, כל כך חיכית ליום הזה ומה עושים עכשיו? טיול? עבודה? לימודים? אם החלטת לבחור בעבודה, אז ההתלבטות היא בין משהו זמני (אולי "מועדפת") או שאולי כדאי להשתלב בארגון גדול ולהתקדם בתוכו? החלטת ללמוד? החלטה נבונה, אך מה ללמוד? האפשרויות כל כך רבות ומגוונות

הנה, הגיע היום המיוחל, השחרור משירות הסדיר. שמחה וצהלה. יוצאים לחגוג ולציין את המאורע החשוב

.

הנה העולם הגדול נפרש לפניך, כל כך חיכית ליום הזה ומה עושים עכשיו? טיול? עבודה? לימודים? אם החלטת לבחור בעבודה, אז ההתלבטות היא בין משהו זמני (אולי "מועדפת") או שאולי כדאי להשתלב בארגון גדול ולהתקדם בתוכו? החלטת ללמוד? החלטה נבונה, אך מה ללמוד? האפשרויות כל כך רבות ומגוונות:

תואר, לימודי תעודה, קורס קצר; קרוב לבית ולאוכל של אמא או רחוק ככל הניתן כדי להרגיש את החופש והעצמאות?הרבה סימני שאלה, התלבטויות רבות, וההחלטה? מה עם החלטה?

מבולבלים?

מילת המפתח בעולם התעסוקה בעולם המערבי היום היא 'גמישות'. עד סוף המאה שעברה, נהוג היה לחשוב שהאדם צריך לעשות בחירה אחת בחיים, לבחור תחום עניין ולדבוק בו למשך כל חייו, להצטיין בו ולהפוך אותו לקריירה. המציאות מאידך, מצביעה אחרת

.

קצב ההתקדמות בעולמנו נמצא בתנופה מתמדת. תחומים מקצועיים הופכים ללא רלוונטיים, טכנולוגיות ישנות נזנחות, נולדים פתרונות זמינים וזולים יותר, מה שהופך את כל החיים לפחות יציבים ובטוחים. כמובן, ישנם מקצועות או תחומי עיסוק אשר לא עוברים שינויים דרמטיים כגון: חינוך, רפואה בסיסית, מזון ועוד. חשוב לזכור: מדובר בתחומים מעטים מאד.

אז מה עושים?! להלן מספר אפשרויות העומדות בפניך:

אם כבר מגיל שנתיים אהבת מספרים, בגיל 16 כבר כתבת תזה על יחסי הוקטורים באיזוטופים של פלוטוניום, התשובה ברורה! (אגב, גם אם שרתת בצבא כמש"קית ת"ש וממש אהבת להיות הכתף התומכת של פלס"ר גולני וחלמת להפוך את האמפטיה הזו לקריירה אזרחית) לפניך 3-4 שנות לימודים אקדמיים, מגורים במעונות או בבית ההורים, עשרות מבחנים בשנה ואז... התואר הנכסף!

מה קורה אם הדוגמאות מעלה לא מדברות אליך? מה קורה אם טרם גיבשת עמדה? במקביל לקצב פתיחת מכללות ופקולטות שונות בישראל, זמינות מלגות ותוכניות לעידוד מצוינות (ממשלתיות והתנדבותיות-עמותות), המאפשרים לרכוש השכלה גבוהה,

זכו לימודי התעודה בשנים האחרונות בפופולאריות רבה. מדובר בפתרון זמין יותר

(ללא פסיכומטרי, בגרויות, מכינה), בהשקעה מועטה, והתחייבות פחותה.

חשבת שמצאת פתרון קל? לא בהכרח. גם במקרה זה, התחומים רבים, האפשרויות מגוונות והמגוון כידוע טומן בחובו גם בלבול. היתרונות כאן ברורים: ברוב המקרים, לימודי התעודה פחות ארוכים ופחות יקרים (דרישות הסף לא בשמיים) והחזר הרווחים על ההשקעה הראשונית מהיר יותר משל הלימודים האקדמיים. אך אליה וקוץ בה:
התחרות בקרב מקצועות אלה בשוק המודרני רבה יותר, המקצועיות דורשת הוכחה מתמדת והשינויים התכופים בתחומים אלה דורשים לעמוד בקצב או לפרוש
. מאידך, לימודי התעודה מאפשרים השתלמויות והשלמות מקצועיות באופן נגיש יותר ותכוף יותר, מאפשרים הסבה לנישה אחרת (קהל יעד, אזור גיאוגרפי, שילוב מוצרים) בקלות רבה יותר. על כן, בחירת המוסד ללימודים הופכת לחשובה ביותר!

לימודי התעודה הופכים בשנים האחרונות לפתרון זמין למגוון שאלות גם של אוכלוסיה מבוגרת יותר בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט. מי מאיתנו לא מחפש הכנסה נוספת? מי מאיתנו לא היה רוצה לקחת פסק זמן מהקריירה שלו או לשנותה לחלוטין בשלב זה או אחר של החיים?

'קריירה שנייה', 'הסבת מקצוע' או 'פרק ב' הם מושגים השגורים בפי כה רבים, עד כי הדבר הופך לטרנד של ממש. רבים עושים שינוים דראסטי, עד כדי 180 מעלות ובוחרים בתחום שונה לחלוטין (אנשי היי-טק הבוחרים במקצועות טיפוליים), אחרים מחליטים לא לזנוח לגמרי קריירה שפיתחו וטיפחו במשך שנים ועושים "הסבה" (אחיות הפונות לתחום 'תומכות הלידה'),
אחרים מנצלים חופשות או לעתים אירועים קשים בחייהם (או חיי הסובבים) ולוקחים פסק זמן מהחיים, ופונים ללימודים להעשרת הנפש (מנהל כספים ותיק לאחר התקף לב, לומד להדריך בחדרי כושר). המשותף לכל אלה הוא רצונם להפוך את האהבה שלהם לקריירה
!

האפשרויות רבות, המטרות מגוונות וקהל המתלבטים מתפרש על קשת כה רחבה, עד כי לא ניתן להצביע על מגמה.
במה אתם הייתם בוחרים?

המכללה האקדמית בוינגייט.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
4

הדרישות ממעצב מטבחים מקצועי: עיצוב מטבחים בחברות הגדולות
לימודי מקצוע עיצוב פנים בכלל, ועיצוב חדרים פנימיים בפרט, הולכים והופכים לנדרשים ולאטרקטיביים ככל שהמודעות ליופי, לאסתטיקה ולנראות עולה, ובתי הספר לעיצוב מוציאים מתוכם בוגרים רבים, המשנים את פני השוק ואת פני עולם עיצוב הפנים.
לימודי מקצוע עיצוב פנים בכלל, ועיצוב חדרים פנימיים בפרט, הולכים והופכים לנדרשים ולאטרקטיביים ככל שהמודעות ליופי, לאסתטיקה ולנראות עולה, ובתי הספר לעיצוב מוציאים מתוכם בוגרים רבים, המשנים את פני השוק ואת פני עולם עיצוב הפנים.
שקט, מחפשים - 10 עצות לחיפוש עבודה בדיסקרטיות
מי לא מכיר את הסיטואציה? אתם עובדים אבל הבוס מעצבן או דורש דרישות לא הגיוניות, התנאים לא משהו או שאתם פשוט חושבים על שינוי.
צרף קורות חיים