Untitled Document
חברות מובילות

במה לעבוד בחופשת הקיץ – כתבה לתיכוניסטים שיוצאים לחפש עבודה לחודשיים

חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.

חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.

הזכויות שלכם

מעסיקים לא הגונים נוטים לנצל את חוסר הידע והתמימות של בני הנוער ולהעסיק אותם בתנאים לא הוגנים. בני נוער רבים, גם כאלה שעובדים במקום רציני ומסודר מרגישים שעובדים עליהם ומנצלים אותם. מומלץ בחום למצוא ברשת את הפירוט המלא של החוק בנוגע להעסקת בני נוער (עבודת נוער תשי"ג) ולעיין בו ולוודא שאתם מועסקים בתנאים הראויים. כמה פרמטרים מרכזיים שחשוב להכיר : ראשית, העסקת בני נוער מותרת רק מגיל 15 ובחופשת הקיץ מגיל 14, כך שמי שמעסיק ילד בגיל צעיר יותר עובר על החוק. שנית, המעסיק חייב לשלם עליכם ביטוח לאומי ומס הכנסה, גם אם אתם עובדים זמניים. מבחינת שעות העבודה – אין להעסיק בני נוער למשך יותר משמונה שעות ביום, מתוכן 45 דקות צריכות להיות הפסקה, 30 דקות ממנה ברציפות. ולסיום, השכר : בדקו מה תעריף שכר המינימום לגילכם ואל תסכימו לעבוד בפחות ממנו. גם הטריקים הישנים של תקופות התלמדות וניסיון ללא תשלום הם היום מחוץ לחוק : אם באת לעבודה – מגיע לך כסף.

מהי עבודה משתלמת?

רוב העבודות שבהם עוסקים בני נוער בחופשת הקיץ הן עבודות פיזיות : בעמדות מכירה, בסבלות, בחלוקת
פלייאר, בהתרוצצות אחרי ילדים בקייטנות ועוד. יכול להיות שיציעו לכם עבודה בשכר מפתה, אבל עד שתתנסו בעבודה עצמה לא תדעו אם היא משתלמת לכם או לא. יכול להיות שהעבודה כל כך קשה ומתישה שהשכר המבטיח לא ישתלם לכם. מהעבר השני, יכולים להציע לכם שכר גבוה עבור עבודה עם מספר שעות מצומצם מאוד, כך שבסיכומו של דבר לא תוכלו לשלב עבודה נוספת ותתקעו עם מעט שעות עבודה, כלומר עם מעט כסף בכיס.

מקומות עבודה פופולריים

ישנו מגוון של עבודות המתאימות לנוער במהלך החופשה. הפופולריות ביותר הן מכמה סוגים עיקריים :
בעיריות ומתנ"סים – כמדריכי קייטנות וכמפעילים של אירועי קיץ מקומיים. יש גם חברות גדולות שמארגנות קייטנות לילדי העובדים. למי שאוהב לעבוד עם ילדים, מובטחת עבודה עם הרבה חבר'ה ועניין ונסיעות כיפיות לפארקים מים ופארקי שעשועים.

רשתות גדולות – בעיקר רשתות מזון מהיר וחנויות בגדים זקוקים לכוח עזר בקיץ. במקומות האלה בדרך כלל ידאגו לכל התנאים הנדרשים על פי חוק. העבודה יכולה להיות קצת קשה (הרבה שעות על הרגליים), אבל החבר'ה טובים ויש סיכוי להמשיך בהקף מצומצם גם אל תוך שנת הלימודים.

בנוסף, מי שמחפש עבודה אחרת, יכול לפנות לשירות התעסוקה, להרשם ולחפש עבודה על פי ההצע הקיים במערכת. עבור הרבה בני נוער האופציה הטובה ביותר היא לעזור במקום העבודה של ההורים. חברות רבות, בעיקר הגדולות שבניהן, מעסיקות ילדי עובדים בקיץ, בתפקידים משמעותיים יותר או פחות. בעבודות הללו יש סיכוי לא לעבוד יותר מידי קשה, בתנאים טובים ובשכר סביר ואם אתם הבן או הבת של... בטוח שיתייחסו אליכם יפה.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

הלוואה חוץ בנקאית
הלוואה חוץ בנקאית אם בעבר הלא רחוק, רוב האנשים לקחו הלוואה בעיקר מהבנק, בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי מגמתי משמעותי שבא לידי ביטוי בכך שרוב האנשים מעדיפים לקחת הלוואה חוץ בנקאית. מאמר זה יסביר מהי הלוואה מסוג זה, מה היתרונות של לקיחת הלוואה זו ומהן האפשרויות העומדות בפני כל אחד ואחת מכם. מהי הלוואה חוץ בנקאית? הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אותה לוקחים מגופים פיננסיים שונים בעלי היתר פעילות פיננסית ממשרד האוצר ואינם הבנק. בשנים האחרונות ניתן לראות תחרותיות גדולה מאוד בתחום, דבר שבא לידי ביטוי בסוגים רבים של הלוואות המוצעים על ידי חברות השקעות, חברות אשראי, חברות ביטוח וגופים פיננסיים נוספים בעלי היתר פעילות ממשרד האוצר. בנוסף, ניתן לראות את ביטויי התחרות הגדולה גם בתנאים הנוחים המוצעים במסגרת סוג זה של הלוואה. למרות כל זאת והעובדה שרוב האנשים מעוניינים לחסוך היכן שהם יכולים, אנשים רבים בוחרים לקחת הלוואות אלו מגופים פיננסיים ידועים ובעלי מוניטין מוצלח עליהם ניתן להסתמך. הלוואות חוץ בנקאיות- כל היתרונות יש יתרונות רבים בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית ולכן רבים מעדיפים אותה על פני הלוואות מהבנק. כמובן שיש גם היצע
אם בעבר הלא רחוק, רוב האנשים לקחו הלוואה בעיקר מהבנק, בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי מגמתי משמעותי שבא לידי ביטוי בכך שרוב האנשים מעדיפים לקחת הלוואה חוץ בנקאית.
הלוואות לסטודנטים
הלוואות לסטודנטים - סטודנטים ורוצים לקחת הלוואה? ריכזנו עבורכם את הנקודות החשובות כולל סקירה קצרה של מוסדות הנותנים הלוואות לסטודנטים
מדוע סטודנטים צריכים הלוואה ? חלק ניכר מהעובדים המועסקים במשרות זמניות ובמשרות בדרג הבינוני והנמוך במשק הינם סטודנטים הסיבה לכך נעוצה ברצון של הסטודנטים להתפרנס בתקופת הלימודים אך בד בבד להיות גמישים דיו כדי לתמרן בין הלימודים המהווים את העיקר בחייהם בתקופה זו לבין העבודה בה הם מועסקים.
צרף קורות חיים