Untitled Document
חברות מובילות

במה לעבוד בחופשת הקיץ – כתבה לתיכוניסטים שיוצאים לחפש עבודה לחודשיים

חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.

חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.

הזכויות שלכם

מעסיקים לא הגונים נוטים לנצל את חוסר הידע והתמימות של בני הנוער ולהעסיק אותם בתנאים לא הוגנים. בני נוער רבים, גם כאלה שעובדים במקום רציני ומסודר מרגישים שעובדים עליהם ומנצלים אותם. מומלץ בחום למצוא ברשת את הפירוט המלא של החוק בנוגע להעסקת בני נוער (עבודת נוער תשי"ג) ולעיין בו ולוודא שאתם מועסקים בתנאים הראויים. כמה פרמטרים מרכזיים שחשוב להכיר : ראשית, העסקת בני נוער מותרת רק מגיל 15 ובחופשת הקיץ מגיל 14, כך שמי שמעסיק ילד בגיל צעיר יותר עובר על החוק. שנית, המעסיק חייב לשלם עליכם ביטוח לאומי ומס הכנסה, גם אם אתם עובדים זמניים. מבחינת שעות העבודה – אין להעסיק בני נוער למשך יותר משמונה שעות ביום, מתוכן 45 דקות צריכות להיות הפסקה, 30 דקות ממנה ברציפות. ולסיום, השכר : בדקו מה תעריף שכר המינימום לגילכם ואל תסכימו לעבוד בפחות ממנו. גם הטריקים הישנים של תקופות התלמדות וניסיון ללא תשלום הם היום מחוץ לחוק : אם באת לעבודה – מגיע לך כסף.

מהי עבודה משתלמת?

רוב העבודות שבהם עוסקים בני נוער בחופשת הקיץ הן עבודות פיזיות : בעמדות מכירה, בסבלות, בחלוקת
פלייאר, בהתרוצצות אחרי ילדים בקייטנות ועוד. יכול להיות שיציעו לכם עבודה בשכר מפתה, אבל עד שתתנסו בעבודה עצמה לא תדעו אם היא משתלמת לכם או לא. יכול להיות שהעבודה כל כך קשה ומתישה שהשכר המבטיח לא ישתלם לכם. מהעבר השני, יכולים להציע לכם שכר גבוה עבור עבודה עם מספר שעות מצומצם מאוד, כך שבסיכומו של דבר לא תוכלו לשלב עבודה נוספת ותתקעו עם מעט שעות עבודה, כלומר עם מעט כסף בכיס.

מקומות עבודה פופולריים

ישנו מגוון של עבודות המתאימות לנוער במהלך החופשה. הפופולריות ביותר הן מכמה סוגים עיקריים :
בעיריות ומתנ"סים – כמדריכי קייטנות וכמפעילים של אירועי קיץ מקומיים. יש גם חברות גדולות שמארגנות קייטנות לילדי העובדים. למי שאוהב לעבוד עם ילדים, מובטחת עבודה עם הרבה חבר'ה ועניין ונסיעות כיפיות לפארקים מים ופארקי שעשועים.

רשתות גדולות – בעיקר רשתות מזון מהיר וחנויות בגדים זקוקים לכוח עזר בקיץ. במקומות האלה בדרך כלל ידאגו לכל התנאים הנדרשים על פי חוק. העבודה יכולה להיות קצת קשה (הרבה שעות על הרגליים), אבל החבר'ה טובים ויש סיכוי להמשיך בהקף מצומצם גם אל תוך שנת הלימודים.

בנוסף, מי שמחפש עבודה אחרת, יכול לפנות לשירות התעסוקה, להרשם ולחפש עבודה על פי ההצע הקיים במערכת. עבור הרבה בני נוער האופציה הטובה ביותר היא לעזור במקום העבודה של ההורים. חברות רבות, בעיקר הגדולות שבניהן, מעסיקות ילדי עובדים בקיץ, בתפקידים משמעותיים יותר או פחות. בעבודות הללו יש סיכוי לא לעבוד יותר מידי קשה, בתנאים טובים ובשכר סביר ואם אתם הבן או הבת של... בטוח שיתייחסו אליכם יפה.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

מוטיבצית עובדים מזוית המעסיק
דברים שחשוב שמעסיק יעשה כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה אצל עובדיו. מהם הדברים המשפיעים על מוטיבציית עובדים.
לא צריך להסביר לאיש על החשיבות שבשמירה על מוטיבציה גבוהה בקרב העובדים בחברה ועל ההשפעה שלה על פריון העבודה והנאמנות של עובדים כלפי המעסיק ומקום העבודה ועדיין, מעסיקים רבים לא רואים את המוטיבציה בחברה כחלק מסידור העבודה השוטף שלהם אלא יותר כמרכיב שפועל באינטרציה עצמית ואין להם כמעט שליטה עליו.
התאמת קורות החיים למשרה
קורות החיים שלכם הוא אמצעי הסינון הראשוני והמשמעותי ביותר בדרך למציאת עבודה חדשה. בדרך כלל, על כל משרה פנויה אטרקטיבית יהיו עשרות ולפעמים מאות פניות – מתוכן רק מספר מועמדם בודדים יוזמן לראיון עבודה. לפעמים הרצון למצוא עבודה מביא אותנו להפצת קורות חיים בכמויות מסחריות, לכל כיוון אפשרי, בתקווה ש'משהו יתפוס', אבל הדרך הטובה ביותר להצליח בשליחת קורות חיים ולהשיג ראיונות עבודה היא בשדרוג והתאמה של קורות החיים לכל משרה שבאמת מעניינת אתכם.
צרף קורות חיים