Untitled Document
חברות מובילות

איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה?

בראיון עבודה אתם הופכים בעצם ל"אנשי מכירות" כשהמוצר אותו אתם מוכרים הוא כמובן... אתם. תמיד מומלץ להתכונן מראש לראיון עבודה, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללקט חומר על החברה בה אתם מתכוונים לעבוד. היום, בעידן האינטרנט, קל מאד לאסוף מידע באמצעות המחשב הביתי.

בראיון עבודה אתם הופכים בעצם ל"אנשי מכירות" כשהמוצר אותו אתם מוכרים הוא כמובן... אתם.

תמיד מומלץ להתכונן מראש לראיון עבודה והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללקט חומר על החברה בה אתם מתכוונים לעבוד.


היום, בעידן האינטרנט, קל מאד לאסוף מידע באמצעות המחשב הביתי. חפשו דרך מנועי החיפוש פרטים על החברה, היכנסו לאתר הבית של החברה אם קיים כזה, קראו כתבות שהתפרסמו עליה או על פרויקטים בהם עסקה, בדקו היכן הצליחה החברה (והיכן כשלה), השיגו פרטים ונתונים מספריים על גובה השכר המוענק לעובדים , היכנסו לפורומים ובלוגים וקראו חוות דעת של אנשים שונים על החברה. כמו כן, קראו עיתונים ומגזינים ובייחוד את המדורים הקשורים לתחום העיסוק הספציפי שלכם. בנוסף תוכלו להיעזר באנשים שאולי אתם מכירים הקשורים לאותה חברה, או ייתכן שעבדו בה בעצמם. אל תתביישו לבקש מהם מידע חיוני, המלצות אישיות וטיפים שיכולים לעזור לכם לצלוח את ראיון העבודה בהצלחה. ככל שיהיה בידכם יותר מידע על החברה כך תדעו מה מצפים מכם בראיון, ותדעו למכור את עצמכם ביתר קלות ולענות את התשובות "הנכונות" לכל שאלה שישאלו אתכם. תוכלו אף להרשים את עורך הראיון בפיסות מידע קטנות וחכמות שאתם יודעים, דבר שיוכיח לו שאתם אנשים רציניים שמבינים את התחום ומוכנים להשקיע מאמץ יתר בשביל להשיג את מה שאתם רוצים. זכרו כי ידע שווה כוח.

שעורי בית נוספים שעליכם לעשות הם להתכונן לשאלות שתישאלו.

הכינו לעצמכם רשימה מסודרת של שאלות שסביר להניח שיעלו במהלך הראיון, וענו לעצמכם על כל שאלה

באופן בהיר ותמציתי. שאלות בנוגע לעברכם המקצועי, מדוע עזבתם את עבודתכם הקודמת, מדוע אתם חושבים שאתם מתאימים לתפקיד, מהן ציפיותיכם מהתפקיד, כיצד אתם מסתדרים בסביבת עבודה חדשה, היכן אתם רואים את עצמכם בעוד שנה או שנתיים. כמו כן התכוננו לשאלות אישיות יותר שייתכן ויעלו במהלך הראיון, למשל לגבי האופי שלכם, או מהן החוזקות והחולשות שלכם. כאשר אתם מכינים את התשובות מראש שימו לב שאתם עונים בכנות וביושר, ללא הגזמות מופרכות או שקרים חלילה שיכולים להתגלות ולעלות לכם ביוקר בעתיד. התאמנו על השאלות והתשובות שלכם מול הראי, או עם חבר שמוכן לעזור לכם, זה אולי ירגיש לכם מעט מוזר בהתחלה אך עד מהרה תרגישו איך החשש מהבלתי נודע
עוזב אתכם
ובמקומו ממלאת אתכם הרגשה חדשה מלאת ביטחון ועוצמה.

לראיון עצמו חשוב להגיע רגועים, שלווים ובפוקוס טוטאלי. נכון, ראיון עבודה יכול להיות דבר מלחיץ אך ישנן מספר דברים שניתן לעשות על מנת להשקיט קצת את הפרפרים בבטן .

בבוקר שלפני הראיון קחו חצי שעה עם עצמכם, שאפו פנימה ונשפו החוצה נשימות עמוקות. עמדו מול הראי ודברו לעצמכם מילות עידוד חיוביות. עשו מעט התעמלות, מתחו את האיברים, עשו מקלחת מרגיעה ומרעננת. שתו הרבה מים (לא קפה ולא משקאות מוגזים). תוכלו לעשות כל דבר אחר שאתם יודעים שעוזר לכם להפיג את הלחץ ומכניס אתכם למצב נפשי שליו ונינוח.

הקפידו ללבוש בגדים מכובדים, אלגנטיים אך יחד עם זאת נוחים. כמובן אל תפריזו בלבוש ואל תגיעו בחליפת 3 חלקים ועניבה השמורה לקונצרט בפילהרמונית. הגיעו לראיון נקיים ומסודרים, עם חיוך שובה לב על פניכם. זכרו שכבר בדלת הכניסה לחברה עוד בעמדת ההמתנה ליד פקידת הקבלה, אתם מתחילים להפיץ את הרושם הראשוני בקרב האנשים סביבכם. היו סבלניים, אדיבים ומנומסים לכל אדם שייקרה על פניכם, כמו הפקידה בקבלה, או עובדי החברה שאולי יעברו לידכם.
הרושם האישי שיתקבל מכם חשוב באותה מידה כמו הפרטים בקורות החיים שלכם ,
וידוע שמנהלים רבים מקבלים לעיתים החלטות על סמך חוות דעתה של המזכירה שלהם. לכן תמיד זכרו להיות נחמדים לכולם.

כשאתם נכנסים לראיון עצמו שימו דגש על שפת הגוף שלכם. חייכו אל המראיין חיוך מנומס לבבי
. לחצו את ידו בצורה המשדרת עוצמה וביטחון. שבו זקופים בכיסא ואל תתנועעו בעצבנות. דברו בתורכם ואל תתפרצו לדבריו של המראיין גם אם יש לכם משהו נורא חשוב לומר באותו רגע, תנו לו את הכבוד הראוי לו ומובטח כי הוא יחזיר לכם באותה מידת כבוד לה אתם ראויים. הביטו אל המראיין בגובה העיניים, אל תשפילו מבט מצד אחד, ומצד שני אל תתנו לו להרגיש שאתם עושים לו טובה שבכלל באתם לראיון. היו חיוביים ומלאי אנרגיה.
דברו ברהיטות ושדרו התלהבות מכל נושא שהמראיין יעלה. תנו לו להרגיש שחשוב לכם לקבל את העבודה ושאתם האנשים המתאימים לתפקיד .
זכרו שהמראיין שלכם לא מכיר אתכם טוב כמוכם, לכן הרושם החיובי שתשאירו אצלו הוא מה שיכריע בסופו של דבר את הכף לטובתכם. ותמיד, תמיד – היו עצמכם
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
4

במה לעבוד בחופשת הקיץ – כתבה לתיכוניסטים שיוצאים לחפש עבודה לחודשיים
חופשת הקיץ מכניסה למעגל העבודה המוני בני נוער שמחפשים הזדמנויות לעשות קצת כסף לבזבוזים או לחופשה עם החבר'ה. רוב בני הנוער יעבדו בעבודות מזדמנות, בענפים שדורשים תגבור מיוחד בקיץ ועבור מעסיקים זו הזדמנות לכוח עבודה נמרץ וזול. יחד עם זאת חשוב להקפיד לבחור בעבודה שבאמת תתאים לכם ולא להרוס לכם את הקיץ ולוודא שהמעסיק עומד בכל תנאי העבודה לנוער הקבועים בחוק.
הלוואות לסטודנטים
הלוואות לסטודנטים - סטודנטים ורוצים לקחת הלוואה? ריכזנו עבורכם את הנקודות החשובות כולל סקירה קצרה של מוסדות הנותנים הלוואות לסטודנטים
מדוע סטודנטים צריכים הלוואה ? חלק ניכר מהעובדים המועסקים במשרות זמניות ובמשרות בדרג הבינוני והנמוך במשק הינם סטודנטים הסיבה לכך נעוצה ברצון של הסטודנטים להתפרנס בתקופת הלימודים אך בד בבד להיות גמישים דיו כדי לתמרן בין הלימודים המהווים את העיקר בחייהם בתקופה זו לבין העבודה בה הם מועסקים.
צרף קורות חיים