Untitled Document
חברות מובילות

לחפש עבודה זו גם עבודה

חיפוש עבודה הוא עסק רציני ומחייב. כמה זמן ביום אתה מקדיש לשליחת קורות חיים למעסיקים, לשיחות טלפון עם חברות כוח אדם, לגלישה באתרי דרושים לסריקת לוחות הדרושים בעיתונים , או לאנשים שאתה מקושר איתם שיכולים לעזור לך למצוא עבודה?

חיפוש עבודה הוא עסק רציני ומחייב. כמה זמן ביום אתה מקדיש לשליחת קורות חיים למעסיקים, לשיחות טלפון עם חברות כוח אדם, לגלישה באתרי דרושים לסריקת לוחות הדרושים בעיתונים , או לאנשים שאתה מקושר איתם שיכולים לעזור לך למצוא עבודה? חיפוש עבודה בימינו מצריך עבודת רגליים מהסוג הישן והטוב בשילוב עם חיפוש באינטרנט ויצירת קשרים עם האנשים הנכונים. נכון מאד, קשרים מקצועיים הם מהנכסים החשובים ביותר שלך בתקופה הזאת. עליך להשקיע זמן ומאמץ בטיפוח הקשר האנושי. שאל את עצמך, האם אתה מכיר באופן אישי אנשים בחברות בהן אתה מעוניין לעבוד? האם יש לך קולגות בתחום העיסוק המקצועי שלך, שאיתם תהיה מעוניין ליצור קשר כרגע? אפילו שכן שגר לידך, קרוב רחוק, ידידה של אשתך או אחד ההורים בגן של הילד שלך, אחדים מהם ודאי עובדים בחברות המגייסות עובדים ומתאימות לדרישותייך ולכן הקשר שלך עם כל אחד מהם יכול להיות פוטנציאלי וחשוב בתקופה זו בחייך. אל תהסס להרים טלפון ולדבר איתם אישית, או לקבוע פגישה לא מחייבת לצורך התייעצות וקבלת המלצות. תוכל להיעזר בחוות דעתם, או לנצל את קשריך איתם כדי לקדם את עצמך לעבר משרה חדשה.

חשוב שתזכור שבזמנים אלו של חיפוש עבודה עליך להשכיל לנצל כל הזדמנות לפגישה. אם יש לך מכר שעובד בחברה שנראית לך מתאימה עבורך, צור עמו פגישה אישית עוד היום. בפגישה תן לו דף קורות חיים שלך, גרום לו לגלות עניין בתיק העבודות שברשותך או פתח שיחה על הרקורד המקצועי שלך. שאל אותו בצורה ברורה ולא מרומזת האם החברה שהוא עובד בה מחפשת עובדים. ייתכן שזה בדיוק המצב, והוא יוכל לנצל את קשריו כדי לארגן לך ראיון עבודה עם הבוס. ייתכן גם שהחברה אינה מחפשת עובדים כרגע, אך ברגע שיתפנה מקום הוא יוכל לקדם את שמך לרשימת המועמדים הפייבוריטים שייפנו אליהם לפני כולם מכיוון שתהיה כחלק ממאגר קורות חיים איכותי המגיע ממקורבי הארגון ועובדיו.

תמיד חשוב לבדוק ולוודא שאתה שולח קורות חיים לאנשים הנכונים. צור קשר מיידי עם מעסיקך הקודם כדי לקבל ממנו מכתב המלצה. באותה הזדמנות שאתה משוחח איתו ספר לו שאתה בחיפוש אחר עבודה חדשה, קבל את חוות דעתו והעבר לו במייל קורות חיים מעודכנים שלך. העזרה יכולה להגיע ממקומות לא צפויים ברגעים הכי מפתיעים, הבוס הקודם שלך אולי ישמח להציג אותך בפני שותפים עסקיים נוספים שלו שבדיוק מחפשים עובדים כרגע לחברה שלהם או למיזם חדש. כל אדם שאתה מכיר בתחום מהווה הזדמנות מקצועית
עבורך, וכל הזדמנות שכזאת עליך לנצל בשתי ידיים.

כלי נוסף וחשוב שיישרת אותך בתהליך חיפוש עבודה הוא האינטרנט. בקר בלוחות דרושים ואתרי דרושים, צרף את כתובות האתרים לרשימת המועדפים שלך, חזור ובקר בהם באופן יומי, הירשם אליהם וקבל עדכונים לתיבת המייל שלך.חשיבות הולכת וגדלה ממלאים היום אתרי הרשתות החברתיות, לדוגמא פייסבוק, טוויטר, דה מרקר ועוד. אתרים אלו מאפשרים לך ליצור קשר עם מכרים וותיקים וקולגות מהעבר, עם מעסיקים פוטנציאליים, לקוחות קודמים ואנשים נוספים המהווים הזדמנות פז למציאת עבודה חדשה.
אל תחשוש מלמצוא את עצמך עסוק מעל הראש בתהליך חיפוש עבודה. זכור! לא יצאת לחופשה, אלא יצאת למשימה חשובה, ועליך להקדיש זמן ואנרגיה כדי להצליח במשימתך. נצל את ימיך הפנויים כדי לקדם את עצמך בכל הרשתות החברתיות. ספר לחבריך ברשת שאתה מחפש עבודה, הצג בפניהם את היכולות שלך, שתף אותם בכישורים ובניסיון המקצועי שלך, שלח אליהם דוגמאות וקישורים אל פרוייקטים שעשית בעבר. השתמש במנועי החיפוש החכמים של הרשתות החברתיות כדי למצוא עמיתים ישנים לעבודה, מעסיקים שעבדת בשבילם וכו'. עדכן באופן שוטף את דף הפייסבוק שלך, פתח חשבון טוויטר ועדכן את החברים כיצד מתקדמים חיפושיך , סרוק את קורות החיים שלך לקובץ תמונה והעלה אותה לפרופיל שלך. ככל שיותר אנשים יודעים מה בדיוק אתה מחפש ומה יש לך להציע, כך גדלים הסיכויים שלך למצוא עבודה שמתאימה לך. לבסוף תשמח לגלות שכל השעות האלו שהשקעת מול המחשב תשתלמנה לך.

מאידך גיסא זכור לקחת את הדברים בפרופורציה. כמו בכל עבודה, חשוב לעבוד בפרקי זמן קצובים, ולקחת הפסקות יזומות להתרעננות וחידוש כוחות. גם שעה שלא ישבת מול המחשב שלך לא צריכה לעלות לך ברגשות אשם כבדים, או בהרגשה כאילו הזדמנויות חומקות לך בין הידיים ונתפסות ע"י מחפשי עבודה אחרים. אין זה כך כלל וכלל. זוהי תופעה פסיכולוגית מוכרת בקרב מחפשי עבודה כמו בכל עבודה, חשוב לאזן בין השעות שמשקיעים ועובדים קשה לבין זמן המנוחה והרגיעה. במיוחד נכון הדבר כאשר נמצאים "בין עבודות" ויש יותר זמן פנוי בידיים. בתקופה המיוחדת הזאת תלמד גם ליהנות מהשעות הפנויות שנוצרו לך במהלך היום. נצל את הזמן לעשות דברים שלא היה לך זמן לעשותם כשעבדת. היפגש עם חברים, צא לקולנוע או לתיאטרון, לך להופעה טובה, או סיים לקרוא את הספר שהתחלת לפני שנים. תיהנה מכל רגע פנוי, ודע בביטחון מוחלט שאם תמשיך להשקיע את מאמציך באפיקים הנכונים ותתייחס לנושא חיפוש עבודה ברצינות - תמצא עבודה בקרוב.
אנא דרג:
הדירוג הנוכחי הוא
5

קורס מדריכי חדר כושר – לשנות חיים
בשנים האחרונות אנו עדים לגל הולך וגדל של אנשים שהחליטו לעשות שינוי בהרגלי התזונה והכושר הגופני שלהם. אין זה פלא שחדרי הכושר ברחבי הארץ מלאים וכל הזמן מצטרפים עוד ועוד מתאמנים ומתאמנות. מחקרים מראים שהבעיה הגדולה ביותר איתה אנחנו מתמודדים ונאלץ להתמודד בשנים הבאות היא ההשמנה. אנחנו רגילים לצרוך ולצרוך ו..לצרוך. אז מה עושים?
סוגי עבודה מומלצים בעבודה בארה"ב
סוגי עבודות בארה"ב לצעירים אחרי צבא, בעולם ההייטק, לעצמאיים ובכלל.
כיום ישראלים יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות עבודה בחו"ל בכלל, ובארצות הברית בפרט, בין אם אלו עבודות לצעירים לתקופה קצרה ובין אם מדובר בעבודות קבועות למשכילים ובעלי משפחה.
צרף קורות חיים