קורות חיים לדוגמא תוכנה
דוגמא לקורות חיים
אינדקס דוגמאות של קורות חיים
תוכנה
real time

אבטחת מידע

dot.net

הנדסת תוכנה

מנתח מערכות

כתב טכני

אם להתרשם מעיון קצר בכל אתר חיפוש עבודה או ביקור חטוף בחברות כוח אדם נדמה כי לטכנופובים למיניהם ולמאותגרי המחשוב אין סיכוי למצוא עבודה. בעולם הממוחשב בו אנו חיים נראה כי נראה כי כל משרה פוטנציאלית מתייחסת לאנשי תוכנה, מהנדסים, מאבטחי מידע, מנתחי מערכות ולפונקציות נוספות מעולם המחשוב שעבור מי שאינו מצוי בתחום, נראות כגיבוב של אותיות באנגלית המתגבש לכדי שפה זרה ולא מוכרת.

בפועל, כמובן שאין הדבר נכון וישנם בעולם העבודה תחומים רבים שלא קשורים למחשבים. אבל הצפה זו של תפקידים ופונקציות בתחום התוכנה מבליטה את נחיצות ההתבלטות בשעה שמחפשים עבודה.

כדי להתבלט מעל מועמדים אחרים צריך, בשלב הראשוני, לכתוב קורות חיים בדרך שיגרמו למי שמגייס מועמדים למשרה להבין ולהאמין שאתה הוא האיש אותו הוא חיפש כשכתב את מודעת הדרושים לתפקיד.

איך כותבים קורות חיים בתחום התוכנה

כשכותבים קורות חיים, ויהא תחום העיסוק אשר יהא, יש להכיר את הפורמט המקובל ולנסח את המסמך על-פי מספר כללים בסיסיים. מעבר לתכתיבים הרגילים כשמגישים מועמדות למשרה בתחום התוכנה, יש להתייחס באופן מיוחד לנקודות הבאות:

ידע: הכרות, ניסיון וכישורים הקשורים לתוכנות, שפות, פיתוח וניתוח. חשוב לציין ולהדגיש פרויקטים בהם לקחת חלק ומידת המעורבות בהם. חשוב לפרט לגבי כל תחום ידע ספציפי מה ההכשרה והניסיון לו נדרשת ומה רכשת במהלך העבודה על אותו מיזם.

כישורים אישיים: בעולם המקצועי, בכל תחום ספציפי ישנן מילות מפתח הרלוונטיות במיוחד לתפקיד, מעבר למילים כלליות החביבות על כל מעסיק כגון: אחריות, מסירות, רצינות וכו'. בתחום התוכנה יככבו ביטויים מסוג: מדעי המחשב, הייטק, חובב אתגרים, בעל חשיבה מקורית ויצירתית, בעל יכולת עבודה עצמאית, (ומנגד) איש צוות – מעולה בשיתוף פעולה. אם אפשר והדבר רלוונטי, ניתן להוסיף גם מילים החביבות במיוחד על מעסיקים מתחום זה כמו "סיים בהצטיינות" ו-"ממוצע גבוה".

כמו שאנו ממליצים למועמדים בכל תחום, כך חשוב להדגיש גם למי כותב קורות חיים בתחום התוכנה – ניתן אולי להעצים קלות, או שמא להדגיש קמעה, תכונות אישיות וידע מקצועי, אבל לא כדאי בשום אופן לכתוב דברים שכל קשר בינם לבין המציאות הוא מקרי בלבד. אל תטען לידע בתחום מסוים, תוך תקווה שתרכוש את הידע תוך כדי עבודה. אל תפריז בתיאור חלקך בפרויקטים בהם נטלת חלק ואל תספר כי אתם מאורגן ומסודר בשעה שהפעם האחרונה שעשית סדר הייתה בפסח.

אומנות הכתיבה הנכונה של קורות החיים פירושה הצגת המציאות בצורה מפתה, לא עיוות העובדות. אם אתה לא מאורגן – הצג זאת כיצירתיות וגמישות מחשבתית. אם חסרה לך רק דרישה אחת בתחום הידע המבוקש – הבטיח כי תלמד את הנדרש מהר (בתנאי, כמובן, שאתם באמת מתכוונים לכך).