קורות חיים לדוגמא כלכלה וכספים
דוגמא לקורות חיים
אינדקס דוגמאות של קורות חיים
כלכלה וכספים
אנליסט

יועץ השקעות

כלכלן

הנהלת חשבונות

חשב שכר

חשב

קורות חיים טובים למשרות כלכלה וכספים


משרות בתחום הכלכלה וניהול הכספים,

ככלכלנים, מנהלי חשבונות ורואי חשבון, הן משרות קריטיות בכל ארגון או חברה

והאוחז בהם חייב להצטיין בתחום מלא אחריות ודורשני כזה. באופן טבעי, ניהול כספים או מדיניות פיננסית של כל עסק משפיע מאוד על הרווחיות ועל ההתנהלות החוקית מול רשויות המס והמדינה וגם ספקים ולקוחות. לכן, מעסיקים בוחנים בכובד ראש קורות חיים של מועמדים לעבודה בתפקידים כלכלה וכספים ואסור להם לטעות באיוש משרות אלו. זו הסיבה שקורות החיים שלכם, כמועמדים למשרות בתחום חייבים להיות מדויקים, תמציתיים ולהבליט נכון את הערכים הייחודיים שלכם.

מה בא קודם : השכלה או ניסיון

השאלה מה למקם בראש עמוד קורות החיים חשובה בהרבה תחומי עיסוק.

בתחום הפיננסי חשוב לבחון כמה מרכיבים לפני עריכת קורות החיים

. ראשית, חשוב להכיר את מקום העבודה המיועד – במה הוא עוסק, מיהם העובדים ומה השכלתו של המעסיק. ניתוח קצר של המקום יעזור לכם להחליט מה להדגיש בקורות החיים. אם המעסיק בעצמו הוא בוגר תארים מתקדמים באוניברסיטות חשובות, סביר שיעריך יותר את ההשכלה שלכם. לעומת זאת, במקומות אחרים, המעסיק יחפש 'איש שטח' למוד ניסיון על פני בוגר לימודים בהצטיינות שמצוי בתיאוריות אבל פחות בעולם המעשה. שנית

, ככל שהמשרה בכירה יותר, תשומת הלב לסעיף ההשכלה תהיה גבוהה יותר

. במשרות בכירות מחפשים כלכלנים מבריקים, אנשים עם ידע עשיר ומגוון, בזמן שמשרות זוטרות יותר של ניהול כספים במשרד, יעדיפו מישהו שכבר ניהל מערכת דומה בהצלחה, עם פחות דגש על איכות ההשכלה.

רב גוניות או התמחות

אם צברתם כבר קילומטרז' מסויים במשרות כלכלה וכספים , סביר שהתנסתם במגוון פעילויות ופרוייקטים ומצד שני, ודאי יש לכם תחומי התמחות שבהם אתם חזקים במיוחד. האיזון בין פירוט מגוון היכולות והניסיון שלכם להצגת תחומי ההתמחות הוא קריטי. רשימת מכולת של תחומים שעסקתם בהם יכולה להיות מתישה לקריאה, במיוחד אם המעסיק מחפש איכות ספציפי ולא 'כולבוייניק'.
מומלץ למקם בראש סעיף הניסיון את ההתנסות העיקרית שלכם
ומתחת רשימה נוספת וקצרה ככל שניתן של מגוון העיסוקים הנוספים. כמובן הערכים שאתם מבליטים צריכים להיות קשורים להגדרות המשרה כפי שראיתם בפרסום מודעות הדרושים ועל פי מאפייני מקום העבודה. אל תהססו להוריד מקורות החיים פירוט יתר של תחומים שלא רלוונטיים למשרה הספציפית.

תכונות אישיות

רוב המעסיקים הם לא כלכלנים ולא מומחים פיננסיים. הם זקוקים לכם ותלויים בכישורים, באמינות, בקפדנות, ביכולת שלכם להתנהל בשקיפות ולעמוד בעומסי עבודה. כל אחד מהתכונות האלה ותכונות נוספות שאתם עשויים לגלות בתחקיר המוקדם על מקום העבודה המיועד, צריכות להופיע במובלע בתוך סעיפי קורות החיים ואם יש צורך, אפילו בסעיף נוסף של 'תכונות אישיות'.
סעיף תכונות האישיות הוא מעין הצהרת כוונות שמעיד על כל הערכים החשובים שלכם כעובדים שלא באו לידי ביטוי מספיק ביתר הסעיפים
.

למשרות בתחום : דרושים כלכלה וכספים