קורות חיים לדוגמא הוראה , הדרכה וחינוך
דוגמא לקורות חיים
אינדקס דוגמאות של קורות חיים
הוראה , הדרכה וחינוך
מורה

מנהלי הדרכה

מרצים

רכזי הדרכה

coaching

יועץ לימודים

התחום של משרות הוראה, הדרכה וחינוך, הוא תחום רחב ומגוון. הוא כולל משרות במערכת החינוך, במוסדות של חינוך בלתי פורמלי, לצד הוראה במסגרת ההשכלה הגבוהה, הנחיית קבוצות, הדרכה והטמעה מקצועית של תוכניות ומערכות ממוחשבות במקומות עבודה, כתיבת תוכניות לימודים ועוד. כל אחד מאלה דורש הבלטה של הכשרה, ניסיון ותכונות אישיות אחרות.

ניסיון או השכלה

משרות שונות בתחום ההוראה וההדרכה שמות משקל שונה על הניסיון המקצועי מול ההשכלה של המועמד ובהתאם לדרישות אלה, מומלץ להעמיד את הסעיף החשוב יותר בראש העמוד. ברוב משרות ההדרכה וההטמעה של מערכות במקומות עבודה, לדוגמא, מעסיקים מחפשים מועמדים שמכירים את התחום הספציפי או המודול הממוחשב והתנסו בהדרכה שלו בעבר. מועמד מנוסה חוסך למעסיק הכשרה ארוכה ויקרה ומאפשר לעובד חדש להכנס לעבודה במהירות. מצד שני, משרות כמו הוראה במשרד החינוך, במכללה או הנחיית קבוצות, מחייבות תעודת הוראה, תואר אקדמי מתקדם או תעודת מנחה קבוצות. מנהל משאבי האנוש שעובר על קורות החיים למשרות כאלה, יחפש קודם כל את ההסמכה, שבלעדיה אין טעם להמשיך ולקרוא.


לכוון למשרה

לרוב אפשר להבין מנוסח מודעת הדרושים את אופי המשרה ואופיו של המועמד המבוקש. ניסיון מקצועי מתחומי עיסוק אחרים יכול להופיע בקורות החיים ואם עשיתם דברים מעניינים בעבודות קודמות, הוא יכול להוסיף לכם מעט. יחד עם זאת, כשמדובר במידע שלא רלוונטי למשרה הספציפית, וטב תעשו אם תציגו אותו בצמצום בלבד. מאידך, כל ניסיון או הכשרה שנראית רלוונטית להגדרות המשרה צריכה להופיע בהרחבה ואפילו בכתב מודגש.


הבלטת תכונות אישיות רלוונטיות

בתחם ההוראה, ההדרכה והחינוך, כיוון שמדובר בעבודה מול אנשים, היכולת הבין אישית שלכם היא בעלת חשיבות עצומה והיא עומדת למבחן קבר בניסוח קורות החיים. אחריות ואמינות, יכולת עבודה בצוות, יכולת ניהול והובלה, סבלנות, גמישות, יכולת עמיקה בלחצים ויכולת למידה מהירה, הן תכונות נחוצות ובניסוח קורות חיים למשרות בתחום הזה, אל תהססו להעלות אותן אל הכתב. רצוי שתכונות האישיות שעליהן תעידו על עצמכם לא יופיעו כרשימת מכולת נטולת הקשר אלא ישולבו בסעיף הניסיון המקצועי בתוך תיאור המשרות הקודמות שלכם. מי שיקרא את סעיף הניסיון המקצועי ימצא בין התיאורים את הנתונים שהוא מחפש במועמד בעל סיכויים להתקבל לעבודה אצלו.

למשרות בתחום הוראה חינוך והדרכה לחצו כאן