קורות חיים לדוגמא
אזור קורות חיים לדוגמא מרכז עובר גולשי jobzone דוגמאות שונות של קורות חיים ממגוון תחומים ותפקידים. מידע כללי:
תקופת חיפוש עבודה עלולה להיות מסע מיגע, ממושך ותובעני. המצוד אחר המשרות הרלוונטיות מבין שורה ארוכה של הצעות עבודה, שליחת קורות החיים למעסיק הפוטנציאלי והתמודדות מול מראיינים קשוחים בראיונות עבודה – כל אלה עומדים בדרככם אל המשרה הנחשקת. אחת המהמורות הראשונות, ואולי החשובה ביותר, שיש לעבור כדי לזכות במשרה המבוקשת היא ניסוח נכון ומרשים של קורות חיים. קורות חיים הכתובים היטב הם הרושם הראשוני שאתם יוצרים אצל הממונה על גיוס העובדים בגוף אליו אתם מבקשים להצטרף. אומרים שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני. כשמדובר בתנאי שוק לא פשוטים, כשעל כל משרה מוצעת מתחרים עשרות מועמדים – הרי שהרושם הראשוני הוא לא רק חשוב ביותר – הוא יהיה גם זה שיחרוץ את גורלכם, ככל שמדובר במשרה המסוימת.
מבנה נכון של קורות חיים

קורות חיים הם מסמך רשמי הנכתב על-פי כללים מסוימים. אין הכוונה שאתם צריכים להתייחס אל כללים אלה כחוקי ברזל, אך הצמדות לפורמט המקובל מייצגת אתכם נאמנה ומפגינה ניסיון ורצינות. המבנה הכללי אמור לכלול:
1. פרטים אישיים - בסעיף זה יש לפרט:
• תאריך לידה
• ארץ לידה
• מצב משפחתי

2. השכלה - נהוג לכתוב מוסדות לימוד מהמקום האחרון אל הראשון.
יש לציין עבור כל מוסד לימודים שנת התחלה ושנת סיום וכן תואר/תעודה.
3. עבודה וניסיון מקצועי - המבנה הנהוג בחלק המתייחס לניסיון מקצועי
הוא התחלה מן המשרה האחרונה, עד לראשונה. כאשר לגבי כל מקום עבודה מציינים
שנת התחלה, שנת סיום ותיאור התפקיד.
4. שרות צבאי - שנת התחלה, שנת סיום, תאור תפקיד.
5. שליטה במחשבים - רמת והיקף השליטה, תוכנות וניסיון.
6. שפות - שפה ורמת שליטה.
7. שונות - תחביבים, ממליצים, תכונות אופי רלוונטיות לתפקיד וכדומה.

איך תגרמו לקורות החיים שלכם להיות בולטים יותר?


הרעיון הוא להתייחס אל קורות החיים שאתם כותבים כאל מכתב שיווקי לכל דבר. המוצר אותו אתם מוכרים הוא אתם, על כל הכישורים, היכולות והייחוד אותם אתם מציעים לקונה – הלא הוא המעסיק הפוטנציאלי שלכם. אין הכוונה כמובן, להלל ולשבח את עצמכם בצורה מופרזת ושאינה נאמנה למציאות. החכמה היא לקחת את הנתונים הקיימים ולהציג אותם בצורה אטרקטיבית, תוך הצמדות לעובדות האמיתיות.

מכתב מקדים


בשנים האחרונות, התפתח בארץ המנהג לשלוח עם קורות החיים מכתב מקדים. תפקידו של המכתב המקדים לתת לקורא מעין "פרומו" בלתי רשמי ובנימה אישית משהו, לפני קריאת קורות החיים, אותם יש לנסח לפי כללים רשמיים יותר. במכתב המקדים תוכלו להראות את כישורי הניסוח שלכם, להפגין מעט חוש הומור ולגרות את קורא המכתב להמשיך הלאה, כשהוא מסוקרן לגבי מרכולתכם...

התאמה לתפקיד


בכל פעם שאתם משגרים קורות לחיים למשרה מסוימת, חשוב להדגיש את התכונות הרלוונטיות עבורה. שוב, אנו לא ממליצים לכם לקשט את קורות החיים בנוצות שאינן שלכם, אך הפניית הזרקור לנקודות חזקות שלכם, שיכולות לתרום למעסיק, בוודאי שמשרתת את האינטרס שלכם ושלו גם יחד.
חזרה